2010

Prøvekåring i Slagelse d. 21 november 2010

Navn Hund Point
Jesper                      Lehar          105,2     
Lisa Palla 95,3
Tage Bondo 91,2
Lisa Lea 85,7
Niels-Henrik Remus 81,3
Dorte Rose 79,4

Resultater fra områdemesterskabet i Østsjælland søndag d. 7/11/2010

Unghundeklassen
Nr.  Navn Hund Point
1. Niels Hviid, Kalundborg  Daneskjold Ness 173,2
2. Søren Belli, Vordingborg   Pri-wat Sharon 170,7
3. Jan Larsen, Nykøbing F.  Cartagena Falco 169,9
4. Johnny Hansson, Næstved Chadés Laban (Kento) 165,0
5. Ulf Larsen, Slagelse   Disager Eleven 160,3
6. Conny Jensen, Ringsted  Svikmøllen Quick 147,5
7. Jan Priess, Holbæk  Hulgaards Arras, 147,1
8. Birgit Henningsen, Østsjælland  Ørnehuset Valentin 145,7
9. Knud Pedersen, Nakskov Electus Becka 118,9
10. Jeppe Johansen, Maribo Kp-Kiszkas Asta  
Patruljeklassen
Nr.  Navn Hund Point
1. Svend Erik Hansen, Maribo Hedegårds Ipo 214,5
2. Dennis Andreasen, Ringsted  Jabinas Keva 199,2
3. Gunner Sørensen, Holbæk Hulgaard Santo 191,2
4. Jens Christiansen, Kalundborg  Cartagenas Aica 185,0
5. Hans Hartvig Jensen, Nykøbing F.  Klintemarkens Anthon 183,2
6. Jens Chr. Nielsen, Vordingborg  Dj'appes Kaiser 182,8
7. Jesper Kragh Hansen, Næstved  Slagteren's Harley 176,2
Kriminalklassen
Nr.  Navn Hund Point
1. Kjeld Kodoed, Maribo Hedegaard Jalte 216,0
2. Thomas Christensen, Nykøbing F. Hedegaards Immer 209,7
3. Knud Møller, Østsjælland Kim 205,5
4. Kurt Kristiansen, Slagelse Disagers Boss 199,2
5. Hans Jørgen Olsen, Ringsted Chadé Nico 191,6
6. Tina Hansen, Næstved Vesterlyng´s Mads (Madsen) 190,8
7. Steen Hansen, Holbæk Teal (Chang) 181,7
8. Marianne Hansen, Vordingborg  Hajen Englestøv 176,6
Vinderklassen
Nr.  Navn Hund Point
1. Karina Kiszka, Maribo Hedegård´s Emma 173,9
2. Søren Nielsen, Østsjælland Jabina Odin 168,5
3. Hans Chr. Pedersen, Nykøbing F. Møllers Obi 168,2
4. Bjarne L. Petersen, Holbæk Satoris Bondo 154,1

Unghundeoprykning i Kalundborg 31 oktober
Tillykke til Ulf Larsen & Jeff 
de opnåede 159,4 p og blev  nr. 5
og fik en  halv oprykning mere
så velkommen i patruljeklassen

Placering  Hundefører og lokalafdeling Hund Point Oprykning
 Nr. 1  Niels Hviid, Kalundborg  Daneskjold Ness 168,5 1/2
 Nr. 2  Flemming Jensen, Kalundborg  Daneskjold Holly 166,7 1/2
 Nr. 3  Mikael Kronborg, Holbæk  Jabina Ufo 161,5 1/2
 Nr. 4  Carsten Munch, Kalundborg  Mia Tuk Kaos 160,9  
 Nr. 5  Ulf Larsen, Slagelse  Disager's Eleven 159,4 1/2 + 1/2
 Nr. 6  Jan Priess, Holbæk  Hulgaard's Arras 156,5  
 Nr. 7  Bent Jørgensen, Holbæk  Hulgaard's Lucas 151,0  
 Nr. 8  Marianne Priess, Holbæk  Satories Znilde 150,7  
 Nr. 9  Benny Pederse, Holbæk  Slagteren's Greif 145,3  
 Nr. 10  Danny Schmidth, Holbæk  Akacias Koko 137,0  
-  Laila Rømer, Holbæk  Sund Hund Spunk Afbud  
-  Heidi Jurs, Holbæk  Hulgaard's Lucca Afbud  

Unghundekurrence i samarbejdsaftalen i Næstved
Søndag d. 12/09/2010

Nr.

Navn

Hund

Point

1. Bodil Hansen, Næstved SchæferPowers Enja 168,8
2. Carsten Munk,Kalunborg Mai Tuk Kaos 165,2
3. Niels Hviid, Kalunborg Daneskjold Ness 163,2
4. Gitte Ravn, Næstved  Hulgaard´s Ulko (Aslan)  161,9
5. Johnny Hansson, Næstved Chadés Laban (Kento) 159,8
6. Bent Jørgensen, Holbæk Hulgaards Tell 156,8
7.
Susanne Gregersen,Næstved
SchæferPowers Argo 151,1
8. Ulf Larsen, Slagelse Disager Eleven 149,4
9. Michael Karlsen, Holbæk Korskildes Chris Norman 140,1
10. Pia Andersen, Næstved   To-fastNikita                              129,3
11. Rita Larsen, Holbæk Black Ballerina Babette 108,1
12. Leo Sørensen, Næstved    Slagterens Honey 96,8

Kriminaludtagelse i Næstved d. 29 august 2010
Tillykke til
Steen og Chang opnåede 186,3 p og blev nr. 1
Tina og Madsen opnåede  185,7 p og blev nr. 2
 Kurt og Boss  opnåede      181,3 p og blev nr. 3

Nr.  Navn Hund Point
1. Steen Hansen, Holbæk Teal (Chang) 186,3
2. Tina Hansen, Næstved Vesterlyng´s Mads 
(Madsen)
185,7
3. Kurt Kristiansen, Slagelse Disagers Boss 181,3
4. Hans Jørgen Olsen, Ringsted Chadé Nico 175,6
5. Jan Dalby Johansen, Holbæk Møllers Rex 157,9
6. Kim Bendtsen, Næstved Slagteren's Dino 155,4
7. Lisbeth Dahl, Næstved  Hajen Rocker 131,5

1 August 2010
Kriminalkonkurrence i samarbejdsaftalen Slagelse
Tillykke til
Knud og Kim opnåede 203,7 p og blev nr. 1
 Kurt og Boss  opnåede 184,9 p og blev nr. 2

Nr.  Navn Hund Point
1. Knud Møller, Østsjælland Kim 203,7
2. Kurt Kristiansen, Slagelse Disager Boss 184,9
3. Axel Ahm, Østsjælland Devil 182,9
4. Hans Jørgen Olsen, Ringsted Chadé Nico 170,8
5. Lisbeth Dahl, Næstved  Hajen Rocker 166,2
6. Tina Hansen, Næstved Vesterlyng´s Mads 151,0

4 April 2010
Kriminaloprykningen i Ringsted  lørdag d. 24 april 2010
Tillykke til
 Kurt og Boss de opnåede 182,7 p og blev nr. 2
desværre var det ikke nok til en halv oprykning

 

11 April 2010


PHF-mesterskab for unghunde i Skovbo 11 april 2010
Tillykke til 
Ulf Larsen & Jeff de opnåede 159,7 p og blev  nr. 4
Mads Skorup & Waldo opnåede 150,1 p og blev nr. 6

Foreningskonkurrence blev vundet af Slagelse med 309,8 p

28 Marts 2010


Unghundeoprykning Holbæk, søndag den 28. marts 2010
Tillykke til Ulf Larsen & Jeff 
med en halv oprykning til patruljeklassen
de opnåede 167,7 p og blev  nr. 3