2011

20 November 2011
Tillykke med kåringen Bonnie / Trunde de opnåede 101,7 p
Tillykke med kåringen Martin / Eddy de opnåede 106,4 p


6 November 2011
Unghundeoprykning i Område 6 
Søndag d. 6 November 2011
Tillykke til Lisa Poppelvig / Lea
De blev nr. 13 ud af 26 deltagere og 
opnåede 165,3 p og en halv oprykning

6 November 2011
Tillykke til Kurt & Boss
med områdemesterskabet i kriminalklassen
de opnåede 207,3p


Områdemesterskab i Nykøbing F. 2011
Resultat i kriminalklassen

Områdemesterskab i Nykøbing F. 2011
Resultat i patruljeklassen


30. Oktober 2011
Unghundeoprykning i Nykøbing F 
Søndag d. 30. oktober 2011

Tillykke til Lisa Poppelvig / Palla
De blev nr. 7 ud af 13 deltagere og 
opnåede 159,7 p og en halv oprykning


18 september 2011
Unghundeklassen samarbejdsaftalen i Slagelse
18 September 2011

Tillykke til 
Ole Sørensen / Dino 
Flemming Jensen / Holly
Niels Hviid / Ness

14 september 2011
Udtagelse patruljeklassen i Østsjælland
4 september 2011

 

28 august 2011
 Udtagelse kriminalklassen i Holbæk
28 august 2011


Patruljeklassen samarbejdsaftalen i Holbæk
21 August 2011

7 august 2011
Kriminalklassen
samarbejdsaftalen i Nykøbing F 
7 August 2011

24 juli 2011
Tillykke med kåringen Lisa / Lea de opnåede 102,5 p

26 Juni 2011
Tillykke med kåringen Tage / Bondo de opnåede 93,0 p

22 Maj 2011
Prøvekåring i Slagelse d. 15 Maj 2011

Navn Hund Point
Lisa Lea 98,1
Tage Bondo 96,8
Ebbe Noa 91,2
Martin Eddie 85,5
Niels-Henrik Remus 81,3
Jesper                      Lehar          80,5     
Bonnie Trunde 76,5
Dorte Rose 72,5

19 April 2011

                          Patruljeoprykning i Vordingborg d. 17/04/2011
Nr.  Navn Hund Point
1. Jens Christiansen, Kalundborg Cartagenas Aica ½ + ½ 210,1
2. Henning Hjorth, Ringsted Eiko                      ½ 201,1
3. Curt Cranø, Nykøbing F. Hajen Frække 198,7
4. Steen Faarborg, Holbæk  Søholms Caduk  193,1
5. Anethe Møller, Næstved  Kumani Buddy  191,8
6. Mads Skorup Christensen, Slagelse Sch-Ca Flemming 188,4
7. Brian Poulsen, Vordingborg Kp-Kiszaka Arnold 182,9
8. Ulf Larsen, Slagelse  Disager (Eleven) Jeff 163,2
9. Gunnar Sørensen, Holbæk Hulgaards Sonny 155,6

18 April 2011

                                  Kriminaloprykning i Ringsted d. 16/04/2011
Nr.  Navn Hund Point
1. Hans Jørgen Olsen, Ringsted Chadé Nico          ½  208,8
2. Axel, Ahm, Østsjælland Devil                    ½  + ½ 203,5
3. Johnny Klærke Ringsted Djáppes Luggi       ½  200,5
4. Tina Hansen, Næstved Vesterlyng Madsen 194,2
5. Kurt Kristiansen,  Slagelse Disager´s Boss 187,3
6. Steen Hansen Holbæk Chang  173,6

 

7 April 2011

         PHF-Mesterskab i Slagelse d.3 april 2011
Nr.  Navn Hund Point
1 Johnny Hansson, Næstved Chadés Laban (Kento)  175,0
2. Karina Sivertsen, Ringsted Hesselballe Malli 173,2
3. Jan Priess, Holbæk  Hulgaards Arras, 171,3
4. Lisbeth Dahl, Næstved Disagers Lexi     164,5
5. Ole Hansen, Ringsted Regnbuen´s Batman 150,1
6. Jørgen Hansen, Holbæk Møllers Ludvig 148,3
7 Allan Søgaard, Østsjælland Pri-Wat Quno 145,4
8 Palle Hansen, Vordingborg Kp-Kiszka´s Ajax 142,8
9 Niels Hviid, Kalundborg Daneskjolds Ness 141,1
10. Flemming  Jensen, Kalundborg Holly 133,9

14 Marts 2011

         Kriminalklassen samarbejdsaftalen i Maribo d. 13 marts
Nr.  Navn Hund Point
1. Kjeld Kodoed, Maribo Hedegaard Jalte 219,8
2. Axel, Ahm, Østsjælland Devil 207,6
3. Svend-Erik Hansen Maribo,  Hedegård´s Ipo 197,1
4. Knud Møller, Østsjælland Kim 194,3
5. Hans Jørgen Olsen, Ringsted Chadé Nico 193,8
6. Tina Hansen, Næstved Vesterlyng Madsen 183,1
7. Kurt Kristiansen,  Slagelse Disager´s Boss 180,4
8. Johnny Klærke Ringsted Djáppes Luggi 172,7


9 Marts 2011

                   Patruljeklassen samarbejdsaftalen i Østsjælland d. 6 marts
Nr.  Navn Hund Point
1. Dennis Andreasen, Ringsted  Jabinas Keva 209,5
2. Henrik Hansen, Nakskov Nicon 195,6
3. Henning Hjorth, Ringsted Eiko 193,4
4. Alsing Christensen, Nykøbing F.  Gent 180,5
5. Ulf Larsen, Slagelse  Disager (Eleven) Jeff 164,2
6. Gunnar Christoffersen, Ringsted  Conto 147,6
 


21 februar 2011
Tillykke med kåringen Lisa / Palla de opnåede 100,5 p